Ventilator pentru sobă ?i ?emineu 5 Fire 685S - TURBO FAN
Ventilator pentru ?emineu ECOFAN cu 5 pale - Fire- TURBO FAN
Ventilator ecologic pentru ?eminee, sobe, cuptoare, aragazuri ?i sobe pentru ?emineu. Î?i produce propria energie electrică pentru func?ionare. Interval de temperatură maximă: 55° C - 340° C, 300m3 / h
Ventilator cu elice de 19,3 cm înăl?ime cu bază în formă de I.
Ventilatorul este un plus excelent pentru orice sobă care are o suprafa?ă netedă ?i plană, cum ar fi sobele pe lemne, sobele pe cărbune, sobele pe gaz ?i altele asemenea.
Trebuie doar să a?eza?i ventilatorul pe o suprafa?ă plană ?i netedă, ideal lângă marginea sobei.
Beneficiile unui ventilator pentru sobă cu ?emineu
- Eficien?ă crescută:Aerul cald circulă direct în zona de locuit mai repede decât majoritatea căldurii care se ridică imediat la tavan, crescând eficien?a de încălzire a camerei dvs. aragaz.
- Economisiri de combustibil:Testele efectuate în colaborare cu o universitate canadiană de renume au arătat că utilizarea unui ventilator duce la economii de combustibil de până la 18%.
- Func?ia „Fără bătaie de cap”:Ventilatorul aragazului porne?te automat ?i î?i ajustează viteza în func?ie de temperatura aragazului. Când aragazul se încălze?te, ventilatorul aragazului func?ionează mai repede pentru a circula aerul cald în cameră. Când aragazul din aragaz se răce?te, ventilatorul se opre?te automat (bandă bimetalică pe partea inferioară a ventilatorului).
- Costuri de func?ionare: Datorită căldurii de la aragaz, ?emineu sau aragaz, ventilatorul aragazului este cea mai economică modalitate de a circula eficient aerul cald în cameră. Nu sunt necesare cabluri, prize sau baterii.
- Design unic al palelor - sigur ?i eficient:Ventilatorul unic este conceput pentru a oferi o sec?iune transversală largă de mi?care u?oară a aerului cald pentru a evita curen?ii de aer neplăcu?i.
Ventilator pentru ?emineu ?i avantajele sale
- Pur ?i simplu pune?i-l deasupra sobei ?i ventilatorul va începe să circule aer cald în camera dvs. imediat ce ?emineul - soba se încălze?te
- Reduce?i factura la încălzire - Încălzi?i camera cu până la 41% mai rapid ?i economisi?i până la 18% la costurile cu combustibilul
- Model îmbunătă?it - Model de înaltă performan?ă, **ultra-silen?ios**, care face ?emineul dvs. ?i mai eficient
- Autoreglare - După atingerea unei temperaturi de 55° C, elicea începe să se rotească singură ?i aerul cald intră în cameră
- Design atemporal - fabricat din aluminiu anodizat
Ambalaj:
1 x ventilator ecologic cu 5 pale - Fire-TURBO FAN
1 x manual de instruc?iuni
| Greutate | 0,65 kg |
|---|---|
| Înăl?ime |
19,3 cm |
| Lă?ime – bază |
10 x 7,5 cm |
| Greutatea mărfurilor expediate |
1,1 kg |
| Lungimea palei ventilatorului |
19 cm |
| RPM (rota?ii pe minut) |
720 |
| Debit maxim de aer pe minut | 300 m/oră, 5,06 m/minut |
| Temperatura de func?ionare a ventilatorului |
55-340C |
| Număr de lame |
5 buc |
| Culoare |
|
|---|---|
| Maximálny prietok vzduchu za minútu | 300m/hod 5m/min |
| Prevádzková teplota ventilátora | 55-340C |
| RPM (otáčok za minútu) | 720 |
| Váha | 0,65kg |
| Výška | 19,3cm |
Rado Rado Recenzie verificată
kvalita
značka
rýchle doručenie
Overená recenzia od registrovaného zákazníka.
| Companie producătoare | Shenzhen Voda Tech Co., Ltd. |
|---|---|
| Adresa | Čína Huadong Building D, Baoan District, Shenzhen City, Guangdong Province Shenzhen City 518126 |
| voda@vodatek.com | |
| Reprezentantul producătorului în UE | EC REP SERVICES SL |
| Adresa reprezentantului în UE | Španielsko Calle Gran Via 49, 7 Dch. Madrid 28013 Spain Madrid 28013 |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE | ecrepservice@hotmail.com |














